Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Cб. - Нд.: вихідний

На відновлення телекомун-сектора України потрібно $1,8 млрд.

З початку повномасштабного вторгнення РФ інфраструктура інформаційно-комунікаційних технологій в Україні стала основним об'єктом атак, зокрема кібератак.

Станом на ранок на 17 січня, загальна доступність мобільного зв'язку в Україні становить близько 77%, з урахуванням доступності базових станцій у регіонах, де тривають активні бойові дії.

Про це під час прес-конференції заявив голова Держспецзв'язку Юрій Щиголь.

"Для порівняння - після перших масованих ракетних атак росіян цей показник становив близько 40%, що свідчить про підвищення стійкості наших мереж", - зазначив Щиголь.

У Херсонській області після деокупації відновлено вже понад 20% базових станцій, які працювали у регіоні до повномасштабного вторгнення.

За словами Щиголя, на решті території України доступність мобільного зв'язку становить не менше 70% від кількості базових станцій.

Також у Держспецзв'язку зазначили, що українські мобільні оператори оперативно відновлюють зв'язок та забезпечують стійкість мереж.

«Оператори постачають резервним харчуванням не лише базові станції, а й усі підсистеми мережі — це десятки тисяч об'єктів. Поки що всі ключові елементи мереж операторів зарезервовані», — додав Щиголь.

З початку повномасштабного вторгнення оператори відновили сумарно більше 3200 км оптоволоконних ліній. Також відновили роботу 1200 базових станцій та збудували понад 1500 нових станцій. Модернізовано було понад 8000 станцій.

У Держспецзв'язку зазначили, що інвестиції у розвиток мобільних мереж у 2022 році — щонайменше 8 млрд грн.

У Держспецв'язку наголосили, що з 24 лютого 2022 року інфраструктура інформаційно-комунікаційних технологій в Україні стала основним об'єктом атак, у тому числі кібератак.

Усього за шість місяців повномасштабної війни зафіксовано 1123 кібератаки, спрямовані на всі сектори економіки України, включаючи IT та телеком.

Війна завдала значних збитків та руйнування інфраструктури ІКТ у більш ніж 10 із 24 регіонів України. На відновлення телекомунікаційного сектора потрібно $1,79 млрд.

20.01.2023
Відгуків: 0
Переглядів: 2

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Немає відгуків на цю статтю