Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
Cб. - Нд.: вихідний

Кабмін звільнив від мита та ПДВ імпорт Starlink: ними хочуть забезпечити кожен "пункт незламності"

Кабінет міністрів на засіданні 29 листопада вніс зміни до переліку товарів, що постачаються на територію України без сплати мита та податку на додану вартість. Про це повідомляє Міністерство економіки.

Під податкові пільги потрапили комплектуючі для виробництва енергетичного обладнання, засоби очищення води та засоби супутникового доступу до Інтернету (Starlink).

"Спочатку уряд звільнив від мит та ПДВ імпорт генераторів та енергетичного обладнання. Це рішення робить таку продукцію дешевшою приблизно на 25%. Щоб українські виробники, які збирають таку продукцію в Україні, не опинилися в невигідному становищі, уряд додатково звільнив запчастини для збирання генераторів та енергетичного обладнання від ПДВ та мита", - пояснив перший заступник міністра Денис Кудін.

За словами чиновника, таким чином, і продукція, що виробляється на внутрішньому ринку, стане приблизно на чверть дешевшою.

У свою чергу, як повідомив на засіданні уряду прем'єр-міністр Денис Шмигаль, уряд зараз веде переговори щодо можливості придбання нової великої партії із тисяч систем Starlink для України.

"Сьогодні ми затвердили необхідні документи, щоб "старлінки" завозилися в Україну без мита та ПДВ. Це здешевить їхню вартість і дозволить забезпечити їх для найбільшої кількості людей та організацій", - зазначив глава Кабміну.

Шмігаль нагадав, що минулого тижня по всій країні запрацювали "пункти незламності", з яких майже 1 тисячу відкрила Державна служба з надзвичайних ситуацій. Крім того, подібні пункти відкрив і відповідальний бізнес, зокрема, вони працюють у магазинах, аптеках, відділеннях банків та автозаправних станціях.

"У цих пунктах є світло, вода, тепло, зв'язок. Працюємо над тим, щоб кожен такий пункт забезпечити "старлінком", - повідомив прем'єр.

У свою чергу, в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також заявив про плани встановити термінали супутникового зв'язку Starlink, крім публічних Wi-Fi-крапок, і в "пунктах незламності".

"Ми відкрили вже 20 точок публічного зв'язку в Херсоні, ще 40 відкриємо в найближчі тиждень-два, тому що люди ними користуються. Далі в області будуть створені такі точки з Wi-Fi. Ну і окремо Офіс президента працює разом із ДСНС над "пунктами" незламності" по всій країні. І там теж згодом будуть Starlink. Тому йтиметься про тисячі публічних точок з Wi-Fi по всій країні", - заявив віце-прем'єр.

12.12.2022
Відгуків: 0
Переглядів: 0

Написати відгук

Увага: HTML не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре

Немає відгуків на цю статтю